Nasze włóczki - z czego powstają nasze produkty.

Codziennie testujemy i wybieramy materiały, które będą idealnie nadawać się do tworzenia czapek, szalików, kapci, maskotek oraz wszystkiego, co da się wydziergać na drutach lub szydełku.

- WEŁNA OWCZA -

Ten materiał to doskonały izolator! Co to znaczy? To znaczy, że zapewnia ciepło. Jednocześnie doskonale odparowuje wilgoć i pozwala skórze oddychać. 

Badania przeprowadzone przez   of Leeds w Wielkiej Brytanii mówią, że używanie wełnianych kołder poprawia jakość snu. Możesz zatem spać w naszej czapce i jednocześnie poczuć się jak astronauta! 

Dobrze obrobiona wełna nie gryzie aż tak bardzo, chociaż taką też mamy i wykorzystujemy do ciepłych bamboszy!

- MERYNOS -

Zacznijmy od tego, że merynos to owca. Największą popularnością cieszy się merynos hiszpański i australijski.

Merynos jest bardzo przyjemną wełną, która ma niezwykłe właściwości termoregulacyjne, doskonale odprowadza nadmiar wody i oddycha.

Podobnie jak wełna z alpaki, nie jest łatwopalna.

W Australii żyje więcej owiec niż ludzi!

- ALPAKA -

Jak wełna owcza jest hipoalergiczna, ciepła i oddychająca. Wełna z alpaki pochodzi od dwóch ras alpak- Suri i Huacaya. Wełna Suri przypomina wyglądem dredy.

Może Cię to zaskoczy, a może nie - wełna z alpak nie posiada lanoliny i jest niepalna. Jest zdecydowanie przyjemniejsza od owczej.

A z ciekawostek...zęby alpaki rosną przez całe życie i wymagają przycinania!

- WEŁNA Z JAKA -

Wełna ta pochodzi od jaków, które żyją na zboczach Himalajów.

Charakteryzuje ją wyjątkowe ciepło, które nieco przewyższa właściwości wełny z merynosów. Jednocześnie jest bardzo miękka i przyjemna. W dotyku przypomina kaszmir.

Bardzo luksusowa wełna na każdą porę roku.

- WEŁNA RECYKLINGOWA -

Jak powstaje i dlaczego? Ekologia to coś ważnego w naszym życiu. Wełna ta powstaje ze starych swetrów, szalików i chust.

Wybieramy produkty z dużą ilością wełny, pierzemy je i prujemy - jest to bardzo pracochłonny proces, ale ma dla nas sens.

Wełna może dostać nowe życie i posłużyć jako fajna czapka na czyjejś głowie.

- WEŁNA Z PSIEJ SIERŚCI -

Wełna totalnie w duchu zero waste. W dotyku przypomina wełnę owczą.

Wełna z psiej sierści jest tworzona przez moją znajomą Olenę Kaczmarek, która opracowała autorski sposób na obróbkę tego materiału. Dzięki temu włóczka pięknie pachnie, jest miękka i doskonale pracuje na drutach.